Jaké pomůcky usnadní stěhování?

Pro bezpečný přesun předmětů je potřeba nejen fyzické zdatnosti, odhadu a obratnosti, ale také profesionálních pomůcek. Bez čeho se stěhováci neobejdou? 

Bezpečná a rychlá práce díky správným pomůckám

Pomůcky na stěhování se používají k rychlejšímu přesunu jednotlivých kusů nábytku. Když jsou tyto pomůcky použity, práce s břemeny je také bezpečnější. Doba, kterou je potřeba pro stěhování, se s pomocí potřeb zkracuje.

Rudly i vozíky

Pro manipulaci s nábytkem se na každodenní bázi používají stěhovací vozíky, paletové vozíky a rudly. Je tak ušetřena lidská síla a zajištěna větší bezpečnost přepravovaných věcí i pracovníků stěhování. S úsporou času stěhování se samozřejmě snižuje také cena, kterou zákazník platí za stěhovací služby.

Hydraulika pomáhá s nakládáním do auta

Stěhovací auto je i za použití plošiny velmi vysoké. Pro nakládání předmětů se tak používá hydraulická plošina. S tou se bezpečně naloží nejen objemné elektrospotřebiče, ale také křehké skříně, trezory, pianina a těžká břemena.

Stěhovací popruhy nepoškodí křehký nábytek

Aby byla zajištěna stabilita a lepší práce s těžištěm břemene, používají se stěhovací popruhy. Ty jsou v mnoha případech tvořeny odolnými bavlněnými popruhy, které se vyznačují vysokou pevností.

Stěhovací kříže z vás udělají golema

Velmi silným nástrojem jsou také klasické stěhovací kříže, se kterými se váha přenášeného předmětu dokáže rozložit. Pracovníci stěhovací služby tak mohou uzvednout i břemena, která jsou ve váze i několika set kilogramů.

Obalový materiál

Nejsou to ale jen silové věci, které stěhovací služby každý den používají. Zejména se jedná o správný postup práce a důslednost. Každý předmět je ještě před jeho přenášením nutno dobře zabalit a ochránit před následky převážení. Používají se k tomu fixační a bublinkové fólie, ochranné deky a molitany.

Výsledek mravenčí práce je jasný – všechny předměty jsou ve stejném stavu, v jakém byly v původním bytě. Vy se tak můžete těšit na jejich spokojené užívání. 


Mohlo by Vás dále zajímat v oblasti stěhování:

  1. Jak na stěhování pianin a klavírů
  2. Jak na stěhování do zahraničí?
  3. Máte nárok na pracovní volno při stěhování?
  4. Jak změnit trvalé bydliště?
  5. Krabice na stěhování
  6. Odvoz starého nábytku snadno a rychle
  7. Jak na stěhování lednice
  8. Sběrné dvory v Praze
  9. Montáž nábytku po nastěhování
  10. Jak na stěhování pračky a elektrospotřebičů
Kontaktujte nás