Jak na stěhování pianin a klavírů

Stěhování pianin a klavírů je pro profesionály hračka, zvládne to i běžný člověk? Jak postupovat? Při stěhování objemných břemen je nutno postupovat velmi opatrně. Pianina a klavíry jsou totiž nejen křehké, ale také velmi cenné. Jak postupovat? 

Cenově dostupná jistota

Stěhování klavíru či pianina je obávanou součástí životní změny každého hudebníka. Představa, jak se přesouvá těžký předmět po neurčité trase, nás samozřejmě logicky velmi stresuje. Naštěští je ale možné si zavolat profesionální stěhovací firmu a ochránit tak vysokou cenu hudebního nástroje.

V ceně je demontáž i montáž nástroje

Přesun, který zahrnuje demontáž i montáž na novém místě, bezpečnou přepravu a vysoké pojištění, je možné získat v cenové hladině mezi dvěma a čtyřmi tisíci korun. Cena se vždy odvíjí od rozměrů i celkové hmotnosti nástroje. Na cenu má vliv i počet pater, které bude třeba zdolat při přemisťování. Hodnota nástroje tak zůstane zachována a vy budete moci klidně spát.

Pojištění celého procesu stěhování

Cenová kalkulace může zahrnovat pouze výše uvedené faktory. Nebo se rozhodnete, že stěhování přenecháte profesionální a pojištěné firmě v kompletním rozsahu a bude vám nabídnuta konkrétní cenová kalkulace. Určíte si termín a dozvíte se harmonogram jednotlivých prací.

Mužské ruce jsou nenahraditelné

Klavír bude celý zabalený do ochranné bublinkové folie v potřebné tloušťce. U křídla dojde k demontáži nohy a pedálu. Díky vozíku pro přepravu klavírů a pianin se nástroj přesune do prostoru chodby, kde je následně pomocí silných mužských rukou bezpečně přemístěn.

Hydraulika se stěhováním pomáhá

Hydraulická plošina umožní bezpečné a pomalé naložení nástroje do prostoru stěhovacího vozidla. Zde je klavír upevněn a dále obložen, aby nedošlo k sebemenšímu poškození. V novém domově se klavír bezpečně a opatrně rozbalí a dojde k jeho opětovnému sestavení.

Přemístění klavíru nebo pianina je za pomoci profesionální firmy snadnou a bezpečnou záležitostí. o nástroj se stará firma, která má s podobnými přesuny letité zkušenosti. 


Mohlo by Vás dále zajímat v oblasti stěhování:

  1. Jak na stěhování do zahraničí?
  2. Máte nárok na pracovní volno při stěhování?
  3. Jak změnit trvalé bydliště?
  4. Krabice na stěhování
  5. Odvoz starého nábytku snadno a rychle
  6. Jak na stěhování lednice


Zavolejte nám!
Kontaktujte nás