Jak na stěhování lednice

Stěhování lednice není tak snadná záležitost, jak může vypadat. Je rozdíl jaký typ lednice chceme přestěhovat – malá lednice bez mražáku je snadná ve srovnání s velkou americkou lednicí s výrobníkem ledu. V rámci stěhování si přejeme přesunout bezpečně všechny předměty, včetně velkých spotřebičů. Lednice patří mezi velmi hodnotnou techniku. Jak si přestěhovat bez újmy tak, aby mohla dále sloužit v novém domově? 

Stěhování lednice prakticky

Když se chystáte na stěhování, brzy zjistíte, že lednice bude skutečným oříškem. Stěhování lednice totiž patří mezi největší výzvy, kterým bychom se raději vyhnuli a nemuseli je řešit. Je potřeba zajistit dostatečné zabezpečení celého přístroje a následně se snažit, aby vše šlapalo jako na drátkách. V opačném případě může dojít k nevratnému poškození přístroje, nebo k vážnému úrazu. Lednice je velmi objemná a těžká.

Evakuace potravin

Než nadejde den D, je potřeba se připravit. Lednici alespoň den před tím, než se ji budete chystat přestěhovat, vypněte ji z elektřiny. Následně uložte všechny potraviny, které v ní dosud zůstaly a které jste před stěhováním nestihli zkonzumovat, do bezpečné a pevné přepravky.

V ideálním případě byste již v lednici neměli mít nic, co by se mohlo rychle zkazit. Tyto potraviny je lepší před stěhováním sníst, aby nedošlo k jejich znehodnocení a zbytečnému plýtvání.

Připravujeme lednici na stěhování

Tím, že z prostoru lednice vyjmete potraviny, to ale ještě nekončí. Pokud jste si neobjednali profesionální stěhovací firmu, musíte ještě zajít mnohem dál. Nyní budete sundávat všechny šuplíky, poličky a úložná místa, kterými váš spotřebič disponuje. Kdybyste tyto prvky neodstranili, mohlo by dojít k jejich uvolnění během přepravy. Navíc ještě zvyšují hmotnost už tak velmi těžkého přístroje.

Dvířka dostanou pásku

Nyní bude potřeba lednici usušit. Snažte se hadrem zachytit veškeré zbytky vlhkosti a kapalin, které ještě v lednici zůstaly. Nejlépe se přepravuje suchý a čistý spotřebič. Takový, jaký jste si před časem domů pořídili. Suchá lednice je jistota, že nezačnou vznikat plísně. Nyní zajistíme dveře lednice pomocí provazu nebo stěhovacího popruhu. Americká, tedy dvoudveřová lednice to má ještě snadnější – stačí k době přivázat madla. Dveře pro jistotu ještě zalepte.

A je to. Můžete přivézt rudlu. 


Mohlo by Vás dále zajímat v oblasti stěhování:

Zavolejte nám!
Kontaktujte nás