Sběrné dvory v Praze

Jak zajistit odvoz objemného odpadu na sběrný dvůr v Praze? Potřebujete se zbavit nepotřebného a nefunkčního nábytku? Rádi byste odevzdali zařízení do domácnosti, elektrošrot a stavební odpad do sběrného dvoru? Zajistit si odvoz je skutečně snadné. 

Vše, co již nepotřebujete na sběrný dvůr

Obecně lze říci, že vám specializovaná firma odveze vše, co již nepotřebujete. Sběrný dvůr je místem, kam se často vozí odpad z domácností, ale i třeba ze staveb. Obecně platí, že za některé uskladnění předmětů nemusíte nic platit. Jak to vlastně je a kde sběrné dvory v Praze najdeme?

  • Sběrný dvůr Praha 1 – nemá vlastní sběrný dvůr
  • Sběrný dvůr Praha 2 – ul. Perucká 2542/10, Praha 2 Vinohrady
  • Sběrný dvůr Praha 3 – ul. Malešická 74, Praha 3
  • Sběrný dvůr Praha 4 – ul. Durychova 972/72, Praha 4
  • Sběrný dvůr Praha 5 – ul. Puchmajerova 50/5, Praha 5
  • Sběrný dvůr Praha 6 – ul. Proboštská 1, Praha 6
  • Sběrný dvůr Praha 7 – nemá vlastní sběrný dvůr
  • Sběrný dvůr Praha 8 – ul. Voctářova, Praha 8
  • Sběrný dvůr Praha 9 – ul. Pod Šancemi 444/1, Praha 9
  • Sběrný dvůr Praha 10 – ul. Teplárenská 5, Praha 10

 

Kdy za uložení ve sběrném dvoře neplatíte

Podle zákona o nakládání s odpady je nutné zajistit vhodnou likvidaci všeho, co již ukončilo svou životnost a užitek. V souladu se zákonem tak můžeme k odložení některých objemných předmětů využít sběrných dvorů. Za jejich užití se přitom v mnoha případech neplatí vůbec nic.

Prakticky se jedná o situaci, kdy využijete nejbližšího sběrného dvora ve vašem okolí. Pokud tedy předměty na sběrné místo vezete sami a jedná se o sběrný dvůr, do jehož spádové oblasti náležíte, většinou nic neplatíte. V opačném případě jsou účtovány nízké poplatky za uložení věcí. Samozřejmě pokud využíváte služby profesionální firmy, neplatíte za uložení ve dvoře většinou nic.

Co je možné odkládat do sběrného dvora

Pokud potřebujete vyklidit nemovitost, obvykle se zde nachází odpad, který musíme likvidovat dle zákona. Nábytek, barvy a další nátěrové hmoty, elektrošrot v podobě vysloužilých sporáků, počítačů, praček a televizí, ale také objemný odpad z domácnosti, do kterého se řadí například staré podlahové krytiny. To vše je nutno odevzdat na patřičné místo. Jedná se tak o sběrný dvůr nebo o místo, kde se dále skladují a likvidují nebezpečné látky.

Ekologická likvidace

Pokud si to budete přát, je samozřejmě vhodné mnohé odpady nechat ekologicky zlikvidovat. Když to struktura materiálu dovolí, jedná se o nejlepší možné řešení.

Stačí si objednat odvoz nepotřebných předmětů a o vše je postaráno. 


Mohlo by Vás dále zajímat v oblasti stěhování:

Zavolejte nám!
Kontaktujte nás